Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Корнинська територіальна громада

25.04.2025 09:40

Останні рішення для ветеранів та ветеранок від Мінветеранів: медицина, освіта, психологіна підтримка, інтеграція у активне життя!

aace84db-bc7c-4cba-92b8-899a1fafe7e0.jpg

МЕДИЦИНА_

В Україні розширено перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів й ветеранок. Також запроваджено доплати лікарям, які надають їх ветеранам, з якими укладено декларації.

Хто зможе скористатися?

  • звільнені з військової служби учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни.

Які саме безоплатні медпослуги можна отримати?

  1. Індивідуальний план спостереження та лікування, обстеження, діагностика, профілактичні огляди з урахуванням стану здоров’я ветерана війни, наявних хронічних захворювань, історії хвороби та приналежності до групи ризику.
  2. Скринінг на стани, пов’язаних із наслідками бойових дій: посттравматичний стресовий розлад (ПТСР); гіпертонічна хвороба; хронічний больовий синдром; хвороби органів травлення тощо.
  3. Надання розширених послуг з психологічної допомоги, психотерапії (супровід пацієнтів з ПТСР та відстеження динаміки ПТСР).
  4. Скерування за необхідності на консультації з лікарем-психіатром, психологом або психотерапевтом (індивідуальна та групова терапія, сесії когнітивно-поведінкової терапії для роботи з травматичним досвідом, програми управління стресом, тривожністю та депресією) та подальший супровід та спостереження.
  5. Супровід та лікування хронічних станів і наслідків бойових травм із забезпеченням своєчасного консультування для подальшого лікування (консультації лікаря ортопеда-травматолога, лікаря-невролога, лікаря-хірурга тощо). Зокрема, участь у лікуванні хвороб і травм опорно-рухової системи, зокрема артриту, артрозу, травм суглобів, а також станів після ампутації кінцівок, догляді за протезами та куксами.
  6. Виявлення порушень зору та слуху та подальший супровід із забезпеченням своєчасного консультування та лікування відповідними спеціалістами.
  7. Участь в розробці та виконанні індивідуального плану реабілітації для пацієнтів з післятравматичними станами. Забезпечення консультації лікаря ФРМ для визначення обсягу реабілітаційних заходів, спеціалізованих вправ для відновлення після травм і захворювань.
  8. Призначення лікарських препаратів для лікування хронічного больового синдрому, а також для контролю специфічних неврологічних та психоемоційних розладів.
  9. Спостереження та застосування додаткових заходів щодо боротьби з залежностями.
  10. Забезпечення консультації соціального працівника щодо доступу до медичних та соціальних послуг для отримання Інформаційної підтримки про права ветеранів, можливість отримання додаткових послуг та пільг, організації взаємодії з волонтерськими та громадськими організаціями для соціальної інтеграції ветеранів, вирішенні житлових та матеріальних питань, адаптації до цивільного життя.

Послуги можна отримати за місцем перебування або за допомогою телекомунікацій, якщо це дозволяє стан пацієнта.

Щоб скористатися послугами, потрібно:

  1. Мати, або укласти декларацію з сімейним лікарем або терапевтом, який працює у медзакладі, що має договор на участь у проєкті.
  2. Надати документи, що підтверджують статус ветерана та особисті дані.
  3. Заповнити заяву для отримання медичних послуг.

ОСВІТА_

Діти ветеранів та ветеранок, які навчаються за контрактом у закладах фахової передвищої або вищої освіти можуть отримати компенсацію.

Хто має право:

  • діти, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України відповідно до частини першої статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти учасників бойових дій, визначених у пунктах 19-25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти осіб, які мають статус зниклих безвісти за особливих обставин відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин»;
  • діти осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей»;
  • діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Як отримати компенсацію від держави.

Для закладів освіти:

  1. Укласти договір з Мінветеранів про участь у проєкті.
  2. Бути зареєстрованим у ЄДЕБО та мати чинну ліцензію.
  3. За відсутності інформації про відповідний статус студента в ЄДЕБО – внести її протягом трьох робочих днів після отримання документів про такий статус від студента.
  4. Гарантувати, що державна допомога покриє всю вартість навчання на відповідний навчальний рік.
  5. Щомісяця до 1 числа звітувати Мінветеранів про використання бюджетних коштів.
  6. Інформувати здобувачів освіти про можливість отримати державну допомогу на оплату навчання.
  7. Порядок дій для дітей ветеранів й ветеранок:
  • перевірити, чи бере заклад освіти участь у проєкті, звернувшись до адміністрації закладу.
  • Подати до закладу освіти документи, що підтверджують відповідний статус ( Свідоцтво про народження та витяг з ЄДРВВ)
  • Отримати сповіщення про надання державної допомоги через застосунок Дія та протягом 20 календарних днів підтвердити сповіщення.
  • Очікувати інформування про відшкодування коштів. Кошти надійдуть відразу на рахунок закладу освіти.

Державна допомога надається разово у період дії експериментального проекту у 2024/25 або 2025/26 навчальному році здобувачам фахової передвищої, вищої освіти – громадянам України, які навчаються в закладах освіти всіх форм власності на місцях, що фінансуються за кошти фізичних осіб, незалежно від раніше отриманого ними рівня освіти.

Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання державної допомоги на навчання дітям деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (далі – Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2025 № 318.

ІНТЕГРАЦІЯ В АКТИВНЕ ЖИТТЯ_

Мінветеранів відшкодовує вартість навчання керуванню на спеціалізованих авто.

Хто може скористатися:

  • ветерани та ветеранки війни;
  • члени їхніх сімей;
  • члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та мають з інвалідність (незалежно від причин її отримання), які мають медичні показання до керування транспортними засобами.

Де доступне навчання.

За інформацією МВС наразі функціонують 16 спеціалізованих автошкіл у 14 регіонах, з них 7 - на базі закладів освіти системи МВС.

Як подати заявку

Щоб пройти безкоштовне навчання, потрібно звернутися до місцевого підрозділу з питань ветеранської політики (наприклад, районна адміністрація) за місцем реєстрованого, або фактичного проживання (перебування). Заяву можна подати як у паперовій, так і в електронній формі.

До заяви потрібно надати документи:

  • копія паспорта громадянина України;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі відсутності, в паспорті має бути відмітка про відмову від прийняття такого номера);
  • копія індивідуальної програми реабілітації;
  • копія посвідчення, що підтверджує наявність одного із статусів, або документа, що підтверджує належність до певної категорії осіб;
  • копія свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей);
  • медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом.
  • Підрозділ з питань ветеранської політики укладає тристоронній договір про надання послуг із ветераном війни або членом його сім’ї та автошколою. Навчання повністю оплачує Мінветеранів.

З детальною інформацією про проєкт та умовами навчання можна ознайомитися за посиланням: https://driveability.mvs.gov.ua/.

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА_

Психологічне здоров’я — важлива складова відновлення та повернення до цивільного життя. Міністерство у справах ветеранів України розбудовує систему надання безоплатної психологічної допомоги ветеранам війни, членам їхніх сімей, родинам полеглих Захисників і Захисниць.

Програма передбачає трирівневу систему допомоги, яка охоплює соціально-психологічну підтримку, спеціалізовану психологічну допомогу та комплексну медико-психологічну реабілітацію.

Мінветеранів оплачує вартість наданих послуг.

Хто може скористатися?

  • ветерани й ветеранки;
  • військовослужбовці, які звільняються або звільнені з військової служби;
  • ветерани, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та члени їхніх сімей;
  • постраждалі учасники Революції Гідності;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
  • члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
  • військовослужбовці та їхні родини (на період воєнного стану + 3 місяці після його завершення).

Психологічна допомога може надаватися у зручному для отримувача форматі: стаціонарно, амбулаторно або дистанційно.

Деталі: 063 230 23 25

Порядок та умови надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб затверджені постановою КМУ від 29.11.2022 № 1338 «Деякі питання надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб».