03.01.2025 15:49
Звіт про роботу відділу ЦНАП за 2024 рік

29.02.2024 з метою підвищення рівня надання та розширення кількості адміністративних послуг на території Корнинської територіальної громади, забезпечення принципів відкритості, прозорості та доступності у сфері організації надання адміністративних послуг, наближення адміністративних послуг до населення та їх отримання суб’єктами звернень у найкоротший строк за мінімальної кількості відвідувань на засіданні сесії депутатів Корнинської сільської ради було прийнято рішення за № 1647 «Про утворення відділу «Центр надання адміністративних послуг» Корнинської сільської ради» як самостійного виконавчого органу зі статусом юридичної особи публічного права, а також затверджено перелік найбільш актуальних і затребуваних адміністративних послуг загальною кількістю 152 послуги. Рішенням Корнинської сільської ради від 29.02.2024 № 1650 було затверджено структуру відділу у складі начальника відділу, головного спеціаліста (бухгалтера), двох державних реєстраторів, трьох адміністраторів, діловода і прибиральниці службових приміщень. Так як Законом України «Про надання адміністративних послуг» в громадах з населення від 5 тис. до 10 тис. чол. рекомендована кількість адміністраторів не менше чотирьох осіб, а керівнику – виконувати функції адміністратора чи державного реєстратора, начальник відділу також здійснює функції адміністратора. Також був затверджений графік роботи з розширеними прийомними годинами до 19:00 у четвер з технічними перервами для прийому їжі без перерви на обід.
У короткі терміни було зроблено перепланування приміщення і проведені необхідні ремонті роботи. В процесі реконструкції враховувалися всі затверджені стандарти і вимоги до будівлі та внутрішнього облаштування центрів надання адміністративних послуг: комфортний, інклюзивний та безбар’єрний простір, некабінетна система обслуговування, прозорі всі перегородки і двері, що сприяє максимальній прозорості процесу надання адміністративних послуг, доступності для осіб з інвалідністю, особам похилого віку, вагітним жінкам, людям з дітьми у візках та іншим маломобільним групам населення, зонування, технічне обладнання, тощо.
Відділ як юридичну особу було зареєстровано 06.03.2024. Обов’язковою умовою і завданням стояло забезпечення безперервного прийому громадян одночасно з переведенням працівників у відділ, проходженням необхідних стажувань, навчань, перевірок, документального оформлення та відкриття доступів до відповідних реєстрів і програмних забезпечень. Адміністратори та державні реєстратори були переведені у ЦНАП протягом квітня-травня. В новому приміщенні прийом громадян розпочався в другій половині травня.
ЦНАП знаходиться на першому поверсі адмінбудівлі, яка розміщена в центральній частині населеного пункту, зручному для суб’єктів звернення місці, неподалік від зупинки громадського транспорту, з належною пішохідною та транспортною доступністю. На прилеглій до ЦНАП території облаштовані місця для безоплатної стоянки автомобільного транспорту, а також місця для велосипедів. Неподалік розташована паркова зона з кафетерієм, дитячим майданчиком, лавочками та столиками для відпочинку, ліхтарями та урнами для сміття. Вхід в адмінбудівлю добре освітлюється, облаштований сходами, пандусом, місцем для тимчасового розміщення дитячих колясок, вивіскою з назвою відділу та графіком роботи, двері з достатньою шириною прохідності. Також адмінбудівля оснащена системою відеонагляду.
Приміщення ЦНАПу площею 100 кв.м. має достатньо природнього освітлення, систему вентиляції, складається з двох зал, умовно розділених на сектори прийому, інформування, очікування та обслуговування. У приміщенні ЦНАП облаштовано санітарну кімнату з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а саме, можливість проїзду на кріслі колісному, встановлено спеціальні відкидні поручні, окремі кабінки, бойлер.
У відділі розміщені інформаційні стенди, постери (плакати) в зручному для перегляду місці, що містять актуальну інформацію для відвідувачів. Інформаційні таблички, вивіска та вказівники лаконічні та чіткі, виконані у фонових та контрастних кольорах, містять інформацію із шрифтом Брайля, тактильні елементи.
Окрема рецепція через невеликі розміри ЦНАПу не облаштовувалася. Працівник на найближчому до входу робочому місці надає першочергову для відвідувачів інформацію. Сектор очікування облаштований стільцями і диванами, а також дитячим куточком для відвідувачів із дітьми. Вхідні двері обладнані пристроями самозачинення. В приміщенні встановлено сигналізацію.
У ЦНАПі надаються сукупні послуги: друк, копіювання. Зручним є розташування біля входу у відділ платіжного терміналу АТ «Ощадбанк», а також відділення «Укрпошти», де можна сплатити адміністративний збір чи державне мито за послуги. Також швидко і зручно оплату можна здійснити за допомогою мобільного додатку за вже внесеними реквізитами та кодами. Адміністратори надають необхідну допомогу і роздруковують квитанції. Для зручності відвідувачів у відділі забезпечений швидкий та безперешкодний Wi-Fi доступ до Інтернету.
В процесі утворення і подальшій роботі усі дії було спрямовано на спрощення доступу до послуг, об’єднання їх за принципом «життєва ситуація», налагодження ефективної співпраця із безпосередніми надавачами послуг: Пенсійним фондом України, Управлінням соціальної та ветеранської політики, Рівненським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Головним управлінням Держгеокадастру у Рівненській області, тощо.
З квітня місяця ЦНАП було визначено уповноваженим органом з присвоєння адрес в межах території, на яку поширюються повноваження Корнинської сільської ради. З вересня - органом реєстрації у сфері декларування та реєстрації місця проживання. На відділ було делеговано повноваження у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Прийнято також рішення про здійснення повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
У червні місяці адміністратори ЦНАП отримали доступ до Центрального банку даних з проблем інвалідності, що дало змогу пришвидшити і спростити процес подачі особам з інвалідністю заяв на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації.
З липня місяця у відділі почали надаватися адміністративні послуги у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
На кінець 2024 року в процесі аналізу потреб населення кількість адміністративних послуг було збільшено до 165.
Для економії часу та зручності відвідувачів було впроваджено попередній електронний запис на отримання адміністративних послуг за допомогою підсистеми «Платформа Дія. Центрів».
Для покращення сервісу, врахування всіх позитивних відгуків і зауважень, оцінки рівня задоволення суб’єктів звернень якістю надання адміністративних послуг у ЦНАП проводиться анкетування за допомогою QR-кодів. Є можливість скористатися книгою відгуків.
На офіційному сайті сільської ради заведена окрема вкладка відділу, де розміщена інформація про відділ, адресу, контактні номери телефонів, електронну адресу, графік роботи, Положення та Регламент, перелік послуг та інформаційні картки на кожну адміністративну послугу, накази на присвоєння адрес та інше. Інформація постійно оновлюється і доповнюється у випадку змін.
З початку утворення і до кінця 2024 року випробуваннями в роботі для працівників ЦНАП стали:
-
нові послуги і програмні забезпечення;
-
адаптація, налагодження комунікації в колективі з новим складом;
-
робота з ветеранами війни та членами їх сімей;
-
нестабільний доступ до державних реєстрів;
-
впровадження постійних змін в законодавстві;
-
оновлення даних для військовозобов’язаних;
-
відключення електропостачання та ін.
Та працівники ЦНАПу швидко реагували на нововведення, долали випробування, максимально намагалися пристосуватися до нових умов. У цьому стали в нагоді розширені можливості, які пропонує портал та застосунок Дія:
-
використання шерингу електронних документів у разі відсутності оригіналів;
-
формування витягів про реєстрацію місця проживання, подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене майно, формування витягу витягу про несудимість, довідки ОК-5, ОК-7, тощо.
Працівники відділу постійно працювали над вдосконаленням своїх здібностей і знань, підвищували професійний рівень, брали участь в усіх навчаннях, семінарах, нарадах, які організовувалися щосереди Міністерством цифрової трансформації України, Рівненським регіональним центром підвищення кваліфікації, представниками ПФУ, Державної міграційної служби, Міністерства ветеранів. Також адміністратори пройшли ряд курсів на «Платформі Дія. Центрів» та отримали сертифікати, зокрема: «Як створити сучасний ЦНАП», «Навички фахівця сучасного ЦНАП», «Юридичні та організаційні аспекти роботи ЦНАПу», «Гендерна рівність та права людини в роботі ЦНАПу», «Як надавати адміністративні послуги», «Навчання адміністраторів послуги єМалятко», «Практичні аспекти надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин».
Адміністратори відділу також надавали консультативну та практичну допомогу відвідувачам в створенні власного цифрового підпису та особистого кабінету, електронної поштової скриньки, завантаженні документів на порталі Дія через мобільний додаток, отриманні послуг у застосунку Дія, подачі документів на адміністративні послуги онлайн та інше.
Загалом, центри надання адміністративних послуг – це завжди обличчя громади, тому діяльність ЦНАП Корнинської сільської ради спрямована на покращення іміджу місцевої влади та іміджу омс вцілому.
Щодо планів на 2025 рік:
-
подальша робота над покращенням безбар’єрності: архітектурної та цифрової;
-
створення власної сторінки у соцмережі Facebook;
-
створення і започаткування ведення власного офіційного сайту завдяки підписанню меморандуму з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» щодо впровадження вебплатформи «Єдина платформа місцевої електронної демократії e-DEM» та Платформи СВОЇ;
-
продовження роботи із реалізації комплексної послуги з обслуговування ветеранів війни та членів їхніх сімей;
-
впровадження комплексної електронної публічної послуги «єМалятко»;
-
утворення віддаленого робочого місця адміністратора та отримання «Мобільної валізи»;
-
створення місця самообслуговування для відвідувачів;
-
розширення переліку адмінпослуг.